26 září, 2023

Zaniolo prolomil mlčení: „Dal jsem se k dispozici rodině AS Řím.“

2 min read

Hráč upozorňuje, že ne vše, co se o něm v posledních dnech píše, je pravda.

Nicolò Zaniolo tuto středu prolomil mlčení ohledně situace, kterou prožívá v AS Řím, klubu, který se snažil opustit v závěrečné fázi zimního přestupového trhu, když ho nakonec portugalský trenér José Mourinho odstavil na vedlejší kolej.

V otevřeném dopise zaslaném italské tiskové agentuře ANSA hráč upřesnil: „V posledních týdnech o mně bylo řečeno a napsáno mnoho věcí, z nichž mnohé nejsou pravdivé. Do Říma jsem přijel jako neznámý člověk, ale AS Roma a Romové mě přijali jako jednoho ze svých.“

„V hrozných, temných chvílích zranění mi dodávali důvěru, odvahu a náklonnost. V Tiraně jsem cítil, že jsem tímto gólem vrátil vše, co jsem dostal, a přispěl jsem k obrovské radosti všech hráčů Říma,“ řekl.

„V posledních několika měsících jsem procházel složitým obdobím, kdy bylo těžké pochopit, jaká bude moje profesní budoucnost. Vždy jsem však tvrdě pracoval na hřišti i v tréninku, a to s maximální profesionalitou,“ dodal.

Transalpský internacionál se také vyjádřil k tomu, že mu fanoušci Giallorossi vyhrožovali a pronásledovali ho před jeho domem, dokonce byl nucen utéct a kontaktovat policii, aby se vyhnul horšímu scénáři.

„Poprvé za posledních několik dní jsem měla strach o sebe i o svou rodinu a cítila jsem se opuštěná. To se mi ještě nikdy nestalo a já jsem se velmi bála. Budoucnost je v našich rukou. Rozšiřuji své a dávám se rodině AS Řím plně k dispozici,“ dodal.

More Stories