Bude to stačit? Na Točité se staví nové parkoviště

Na Podlesí přibudou nová parkovací místa, nový parking však nevznikne. Havířovský magistrát totiž jen rozšíří stávající nevyhovující parkoviště na Točité na 52 míst, z toho 3 vyhradí tělesně postiženým. Investice za více než 6 milionů korun se tak snaží hasit dlouholetý problém s parkováním. Bude to ale stačit?

ZDROJ: Pixabay
REKLAMA
REKLAMA:

Problémy s parkováním netrápí jen Havířov, místní radnice se ale prý situaci snaží řešit už léta. Parkoviště na Točité ulici navazuje na výstavbu parkovacích stání po celém území Havířova – jmenovitě na ul. Železničářů, Stavbařské, Hřbitovní, Moskevské a Astronautů. Na posledních dvou jmenovaných došlo k zjednosměrnění provozu. Město také vybudovalo parkoviště u kostela sv. Anny, které slouží více méně jen farnosti.

„Problém s parkováním trápí většinu obyvatel města, nejen těch na Točité ulici. Když Havířov vznikal, nebylo obvyklé, aby každá rodina měla auto. Problém s parkováním tady je a s ohledem na narůstající počet aut vždy bude – je potřeba ho řešit s rozumem,“ říká náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Nová parkoviště vznikne také u vlakového nádraží v rámci rekonstrukce přednádražního prostoru, na Šrámkově a na ulici V Parku nebo na Balzacově.

ZDROJ: Statutární město Havířov
REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno