ROZSVIŤTE SE MODŘE: Do Havířova přichází Světový den autismu

V sobotu 6.dubna od 10,00 do 13,00 hod. se můžete u obchodního domu Elán v Havířově zúčastnit světového dne autismu v Havířově. (Akce se koná jen za příznivého počasí.)

REKLAMA
REKLAMA:

Děti s poruchou autistického spektra bývají často probírány jak v médiích, tak i mezi lidmi. Názory na tuto poruchu bývají různé. Někteří odborníci tvrdí, že se jedná o nemoc, jiní zase že jsou osoby s poruchou autistického spektra výjimečné.

Svůj názor na tuto problematiku si můžete udělat ovšem i vy! A to v Havířově při příležitosti Světového dne autismu.

Na akci si budou moci všichni návštěvníci vyzkoušet, jak se učí, jak si hrají a jak komunikují autisté. Pro děti budou připraveny venkovní i stolní hry, zábava a také malé překvapení. Proběhne zde i popovídání o autismu. Zpříjemnit společné chvíle přijdou i Klauni z Balónkova, kteří přijdou bez nároku na honorář. Dětem se budou předávat i balónky v modré barvě, protože modrá barva je barvou komunikace a sebevyjádření. Což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s Poruchou autistického spektra největší potíže.

Nemůžete se tento den akce zúčastnit, ale chtěli byste autismus podpořit? Tak bude stačit, když se “ROZSVÍTÍTE MODŘE”.

„ROZSVIŤTE SE MODŘE“
Rozsviťte na den autismu modrou žárovku ve svých domovech nebo kancelářích, oblečte se do modrého nebo si na oblečení připněte modrou stužku… Přesně tak ukážete ostatním, že podporujete lidi s poruchou autistického spektra.

Autor: Veronika Sluníčková

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno