Originálním dárkem na Valentýna potěšíte nejen svou milou, ale také pejsky v havířovském útulku

Valentýn je svátkem zamilovaných, který má stále velkou spoustu vyznavačů. Některé páry Valentýn slaví formou různých zážitků, jiné se obdarovávají dárky. Stále jsou tu i takové páry, které svátek zamilovaných neslaví vůbec. Redakce Havířov ŽIJE se rozhodla nabídnout svým čtenářům speciální valentýnské dárky, přičemž výtěžek z nákupu těchto dárků poputuje jako příspěvek do havířovského Útulku pro psy a drobná zvířata.

Luxusní kožená kabelka
REKLAMA
REKLAMA:

Muži na Valentýna utrácí za dárky pro své vyvolené řádově několik tisíc korun. Nejvíce prý investují do květin, spodního prádla a šperků.

Portál Havířov ŽIJE se rozhodl ulehčit svým čtenářům práci a nabídnout jim předem vybrané originální dárky, jejichž nákupem muži udělají radost nejen svým ženám, ale také pejskům a drobným zvířatům, která jsou umístěna v havířovském Útulku.

Nakupovat můžete zde: https://havirov-zije.cz/obchod/

Část výtěžku z prodeje poputuje formou finančního příspěvku právě tam.

Redaktoři se dokonce rozhodli přinést nakupujícímu dárky osobně (v rámci města Havířova).

O dni svatého Valentýna:

Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.[

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Zdroj: Wikipedia

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno