FOTO: Květinový průvod navštívil také prezident republiky. Havířov slavil sté výročí vzniku Československa

Děti z mateřských i základních škol, sportovci, zástupci spolků, jezdci na koních, vyzdobené kočáry, traktory, alegorické vozy či historické automobily prošly a projely Havířovem v květinovém průvodu, který byl neočekávanějším bodem Havířova v květech. Město uspořádalo slavnost po třech letech u příležitosti oslav výročí vzniku republiky.

Havířov v květech 2018
Foto: Rostislav Kaplan
REKLAMA
REKLAMA:

Ozdobou průvodu byl také první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Společně s ním se v průvodu objevily i další významné osobnosti našich dějin a důležité milníky historie připomínaly i prezentace školáků.

Floristická soutěž nesla podtitul Století české pohádky a celé odpoledne měli lidé možnost na náměstí sledovat bohatý kulturní program, který zakončil ohňostroj mapující sto let české historie a koncert známé kapely Nazareth.

Průvod alegorických vozů s květinovou výzdobou projel Havířovem poprvé v září roku 1973. V roce 2009 byla tato událost po 20 letech obnovena a až do roku 2015 probíhal Havířov v květech každoročně. „V roce 2015 se zdálo, že akce bude zrušena. Nakonec zastupitelstvo schválilo, že se nebude pořádat pravidelně každým rokem, ale v kulatých a půlkulatých výročích města a vždy jednou mezi tím, tedy po třech a po dvou letech,“ vysvětlila primátorka Jana Feberová. 

 

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno