Domov pro matky s dětmi v Havířově otevřel dveře veřejnosti

Nedávno jsme psali o tom, že u Domova pro matky s dětmi v Havířově proběhne akce Polévka je Grunt. Z domova nám poslali zpětnou vazbu o tom, jak akce proběhla, včetně několika fotografií z akce.

REKLAMA
REKLAMA:

Akce Polévka je grunt se konala v Havířově poprvé, a to v Domě pro matky s dětmi. V Ostravě ji Armáda spásy pořádá již osm let, aby představila veřejnosti svou práci, pro kterou je právě polévka symbolem pomoci lidem v nouzi. V Havířově jsme akci pojali speciálně, s pomocí Nadace OKD jsme oslovili další organizace v Havířově, které nám pomohly připravit pestrý program na celé odpoledne. Hlavní částí bylo vaření různých polévek.

Na zahradě Armády spásy je vařilo 6 týmů: Nadace OKD, Portavita, AZ Residomo Havířov, Dobrovolnické centrum ADRA Havířov, Globus a Armáda spásy senioři. Mezitím vystoupily děti z Armády spásy na Šumbarku, a později vystoupilo několik tanečních skupin z blízkého střediska volného času Asterix. Kromě ochutnávíní polévek si mohli hosté prohlédnout středisko Armády spásy, dát si kávu v “kavárně” a tradiční Armádní koblihy, či grilované klobásky.

Pro děti i rodiče byl připraven další zábavný program a skupina FoPa z Karviné zajistila skvělou atmosféru. Celou akci připravila vedoucí Domu pro matky s dětmi Alica Neupauerová, která byla velmi spokojená a příští rok chce v havířovské tradici pokračovat.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno