Havířovem jezdí autobusy na baterky, zcela bez lokálních emisí

Na začátku června byly představeny tři nové elektrobusy SOR NS Electric. Doplnily tak flotilu CNG autobusů v havířovské MHD.

Tři nové elektrobusy SOR NS electric pro ČSAD Havířov a.s.

Havířovem tiše, čistě a bez emisí – jaké jsou autobusy na baterky?

Tyto dvanáctimetrové elektrobusy českého výrobce nabídnou vysoký komfort pro cestující. Těch se do něj vleze až 97, z toho 33 míst je k sezení. Samozřejmostí je vyhrazený prostor pro kočárky nebo vozíčkáře. V horkých dnech ocení cestující i klimatizaci.

O pohon vozidla se stará téměř bezhlučný elektromotor o výkonu 160 kW a soustava akumulátorů o celkové kapacitě 362 Ah. Baterie jsou umístěny na střeše, což přispívá mimo jiné k lepší stabilitě během jízdy. Elektrobusy nabízejí hladkou a plynulou jízdu – chybí jim totiž převodovka.

ČSAD je nejekologičtějším dopravcem v České republice

Skupina 3ČSAD v současné době provozuje celkem 6 těchto elektrobusů – tři v Havířově, dva ve Frýdku-Místku a jeden v Karviné. V minulosti byly pořízeny jiné typy elektrobusů značky SOR také pro MHD v Hranicích, celkem 6. Díky tomu je ČSAD největším českým provozovatelem elektrobusů. Na prvním místě je 3ČSAD také v počtu autobusů na stlačený zemní plyn (CNG).

Nová aplikace do chytrých telefonů

Dopravce také chystá novinku do smartphonů. Aplikace nabídne nejen jízdní řády, ale také dokáže sama poznat, kde se nacházíte. Díky novému odbavovacímu systému napojenému na KODIS a GPS vám také sdělí případné zpoždění daných spojů a současnou polohu autobusu na trase.

REKLAMAPůjčovna nářadí Železářství Bobošík

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno