Zábavní park mezi paneláky? Jinde nejsou ani lavičky

Možná, že titulek zní trochu nadneseně, nicméně je reakcí na vaše komentáře u našeho příspěvku na Facebooku. Jasně jste nám řekli, co byste v parcích a lesích v Havířově uvítali a co vám naopak chybí. My jsme se loni byli podívat v Polské Wodzisławi nedaleko českých hranic. A byli jsme více než překvapeni. To, po čem vy toužíte, tam už dávno mají.

Rodinný zábavní park
Rodinný zábavní park "Tři kopce" - Wodzisław Śląski | FOTO: wodzislaw-slaski.pl
REKLAMA

Zábavní park mezi paneláky

REKLAMA:

Toto padesátitisícové město je jako každé jiné. Paneláky, rodinné domy, centrum, školy, obchody atd. A taky parky. A děti. V roce 2012 tak začala výstavba rodinného parku v údolí mezi třemi sídlišti (na třech vrších). V roce 2015 bylo hotovo a vzniklo místo pro setkávání sousedů a užívání si volného času. Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza, tedy “Rodinný zábavní park Tři kopce”.

Nejde jen tak o obyčejné “hřiště”. Nudit se tady rozhodně nebudete. Kromě běžeckých tras a cyklostezek se můžete vyblbnout v lanovém centru, zahrát si ruské kuželky, fotbal, basket… To své si tady nejde opravdu každý. Nejen díky dráze pro RC modely, dráze pro bike trial, ale také labyrintu či hřiště určeného ke hře na schovávanou. Jste-li na konci dne unavení, není nic lepšího, než navštívit zdejší solnou jeskyni.

A kolik to stojí?

Jednoduše řečeno – nic. Tedy skoro. Platí se jen v půjčovně, kde si za pár Zlotých půjčíte téměř vše. Horské kolo, BMX i s přilbou, motokáru, brusle, longboard, skateboard, koloběžku, odrážedla, rakety s míčkem na badminton, ruské kuželky a dokonce i šachy, dámu nebo frisbee.

Sousedská grilovačka

V těsné blízkosti paneláků si můžete pořádně vydechnout. Výhled do parku, pohodlné sezení a veřejné grily! Obyvatelé Wodzisław si prostě umějí užívat. A když se čeká třeba na maso, můžete si zahrát šachy, nebo člověče nezlob se. Nechce-li se vám zrovna grilovat, je tady i velké ohniště se sezením dokola.

Nakonec snad jediné – podívejte se v galerii na to, jak toto úžasné místo vypadá.
Více informací (pouze v PL) naleznete na webu trzywzgorza.pl

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno