Ponořte se do hlubin historie a objevte kouzla chrámů

Nemusíte být zrovna historik nebo věřící, abyste mohli obdivovat církevní stavby. Každý si na nich najde jistě to své. Ať už jde o duchovní záležitosti, nebo obdiv stavitelství dané doby. A protože jen málokdo navštěvuje kostely během bohoslužeb, jsou dveře vybraných chrámů otevřeny i mimo ně pro širokou veřejnost. A to rovnou s bohatým programem.

Středověké fresky sv. Barbory v kostelu Povýšení sv. Kříže v Karviné Fryštátu
Středověké fresky sv. Barbory v kostelu Povýšení sv. Kříže v Karviné Fryštátu
REKLAMA
REKLAMA:

Nemusí jít zrovna o známá poutní místa. Vždyť i ten nejméně nápadný kostel může ukrývat spoustu tajemství a krás. Dokonce i v panelákových městech se najdou perly toužící po obdivu – a oprávněně. Od začátku května jsou vybrané chrámy otevřeny veřejnosti v rámci projektu Moravskoslezského kraje a Diecéze ostravsko-opavské Otevřené chrámy. A Aby toho nebylo málo, tak se k tomu všemu přidá ještě 25. května Noc kostelů 2018.

Noc kostelů 2018

Letos se koná jubilejní 10. ročník Noci kostelů. Programy v různých kostelích nabízejí komentované prohlídky, hudební programy a mnohé další. Jedná se například o varhaní koncerty, vystoupení sborů, ochutnávku mešních vín či neformální setkání s faráři.

Otevřené chrámy

Všechny kostely jsou otevřeny od 1. května do 31. října 2018. Informace o programu a otevírací době najdete v přiložených odkazech. Vstup je vždy ZDARMA.

 

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno