Tipy na víkend: Světový den koktejlů i zahájení lázeňské sezóny v Darkově

Druhý květnový víkend se blíží, a proto vám opět přinášíme tipy na některé akce v Havířově a okolí.

Otevírání pramenů v Lázních Darkov
Otevírání pramenů v Lázních Darkov

KARVINSKÝ MAJÁLES (pátek)

Už tento pátek 11. května ožije areál Lodiček v Karviné studentským Majálesem. Těšit se můžete těšit na Jakuba Děkana (17:00 hod.), Světlo (18:15 hod.), Voxela (19:30 hod.), UDG (20:45 hod.) a ATMO Music (22:15 hod.). Kromě hlavního programu bude k dispozici také electro stage, na které vám zahrají DJ FG Suckers (19:30 hod.), DJ Djeda Lebeda (20:30 hod.), DJ Namaas (22:00 hod.), DJ Fliptyck (23:00 hod.) a DJ WICH (00:30 hod.).

Ještě před zahájením Majálesu proběhne v 16 hodin od Univerzitního náměstí průvod masek na Lodičky. Vstupenka na Majáles stojí 200 korun (studenti mají vstup za 150 korun) a k zakoupení bude na místě.

Akce proběhne v areálu Lodiček, Park Boženy Němcové 988/2 v Karviné.

SVĚTOVÝ DEN KOKTEJLŮ (pátek – neděle)

Všichni milovníci míchaných nápojů slaví 13. května mezinárodní den koktejlů. Právě v tento den se totiž v roce 1806 o koktejlu zmínil americký časopis The Balance and Columbian. Svátek se ale poprvé slavil až v roce 1999 a to v České republice. Prosadil ho barman Alexander Miškovic. Na počest tohoto významného dne si pro vás od pátku 11. do neděle 13. května připravili speciální nabídku v baru Co kdyby. Každý třetí koktejl dostanete celý víkend zdarma.

Bar “Co kdyby” najdete na ulici Dlouhá 19, Havířov – Město (společenský dům RENETA).

BURGER FESTIVAL V OSTRAVĚ (pátek – neděle)

Po loňské premiéře si pro vás pořadatelé připravili ještě vymazlenější a větší Burger festival přímo v srdci Ostravy. A to u nákupního centra Forum Nová Karolina. Tentokrát si budete moci festival užít tři dny a začne už v pátek 11.5. v 10 hodin.

Těšit se můžete na více než 20 burger specialistů a gastro odborníků. Nebudou chybět pivní stany, americké nápoje a na své si přijdou i milovní kávy, sladkých jídel, vegetariáni i vegani.

Vstup na festival je zdarma. Více informací najdete na www.burgerfestival.cz/ostrava/.

OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ V LÁZNÍCH DARKOV (sobota)

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny se v Lázních Darkov koná tradičně druhou květnovou sobotu. Letos tento den vychází právě na 12. května. Těšit se můžete na ochutnávku delikates české, slovenské a polské kuchyně nebo na bohatý doprovodný program. Ve 14:30 hod. zahraje kapela UFO, v 15:15 hod. zazpívá zpěvačka Monika Absolonová a od 17:00 hod. vystoupí kapela Mňága a Žďorp.

V rámci tradičních oslav si letos Lázně Darkov připomenou 151. výročí od vyhlášení první lázeňské sezony.

Vstup je zdarma. Akce proběhne v parku u Rehabilitačního sanatoria na ulici Čsl. armády 2954/2 v Karviné.

ŠUMBARSKÁ NOČNÍ PĚTKA (sobota)

Pro milovníky sportu připravili organizátoři Havířovské desítky další závod na území našeho města. Tentokrát se bude konat v Havířově – Šumbarku a poběží se za tmy. Registrace začíná v sobotu 12. května od 19 hodin a samotný start závodu proběhne ve 21 hodin na ulici U Tesly.

Startovné je 100 korun včetně drobného občerstvení. Povinná výbava: čelovka a reflexní prvek na oblečení. Trasa povede z větší části po lesní cestě.

Přesné místo registrace a startu závodu naleznete zde: Google maps

VELKÁ POLICEJNÍ POHÁDKA (neděle)

Městské kulturní středisko Havířov připravilo v neděli od 15 hodin pohádku pro děti v podání divadla Ententýky. Rodiče s dětmi se mohou v loutkovém sále kulturního domu Petra Bezruče těšit na vtipnou pohádku o dopravních značkách a o všem, co policisté musejí znát.

Vstupné je 80 korun.

14. VÝROČÍ OTEVŘENÍ SLEZKOOSTRAVSKÉHO HRADU (sobota + neděle)

Návštěvníci se mohou v sobotu 12. a neděli 13. května těšit na pestrý program tohoto čtrnáctého výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy. Představí se různorodé umělecké a kulturní žánry, hejtman Jan Čapek se Sán, historická muzika a tance, polní husitské ležení, malá bitva polních vojsk, kejklíři a komedianti, rytířské tábory a zobrazení živé historie. Děti se mohou těšit na soutěže nebo na představení s koňmi.

Program bude probíhat na třech scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem a interaktivními historickými disciplínami.

Více informací a kompletní program Hradních slavností naleznete na webových stránkách www.hrad.cerna-louka.cz.

Vstupné je pro dospělé 120 korun, pro děti od 6 let, studenty, ZTP a důchodce 60 korun.

REKLAMAPůjčovna nářadí Železářství Bobošík

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno