REKLAMA
REKLAMA:

“Zároveň na každém informačním panelu bude tzv. informační řádek. To znamená, že ve chvíli, kdy budou probíhat nějaké mimořádné událost v dopravě, tak můžeme v rámci toho centrálního dispečinku na ty tabule vypsat informace pro cestující tak, aby se dozvěděli, co je ten daný den možná v rámci dopravy čeká.” říká Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy ČSAD Havířov.

Díky napojení na systém APEX mohou informace získávat také nevidomí a slabozrací cestující, kteří jsou vybaveni speciálním ovladačem. “Při stisknutí příslušného tlačítka se celá tabule přečte tak, jak je v pořadí – jak jdou jednotlivé řádky, a i nevidomí cestující získá informaci odkud mu kdy jaký autobus jede.” vysvětluje Vyvial.

Plánuje se i jejich rozšíření

Informační tabule byly pořízeny v rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj v rámci rozvoje telematiky. “Tím že jsme na našich pozemcích, tak jsme dokázali tohle realizovat poměrně v rychlém čase bez nějakých složitějších stavebních úprav. Zároveň chystáme projekty, kde bychom chtěli tyhle zastávky rozvinout po celém městě. Tam už narážíme na to, že musíme ke každé zastávce přivést elektrický přívod, zároveň jsme na cizích pozemcích, kde to stavební řízení je zdlouhavější. Částečně asi už možná v letošním roce zkusíme některé zastávky, takové ty uzlové, vybavit informačními panely a zároveň pokud by se naskytla možnost čerpání nějakých výraznějších dotací tak bychom určitě potom to udělali ve větší míře, ideálně po celém městě.” přibližuje plány Jakub Vyvial.

Modernizace MHD probíhá už delší dobu

Nejde však o poslední novinky. V Havířově budou v nejbližší době spuštěny do provozu tři nové elektrobusy. Dopravce také plánuje nakoupit nízkopodlažní minibusy, které budou obsluhovat primárně okrajové části města.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno