Svátek práce i zamilovaných. Jak si užít zítřejší volný den?

Do povinného průvodu naštěstí už téměř třicet let nemusíme, a tak vám přinášíme tipy kam vyrazit na prvního máje. Nezapomeňte, že zítřek není jen mezinárodní oslavou práce, ale také svátkem zamilovaných. Pořádnou pusu pod rozkvetlým stromem by tak měla dostat každá žena, aby vám do roka neuschla.

Petra Janů
Foto: petrajanu.cz
REKLAMA
REKLAMA:

Na prvního máje se po celém Česku tradičně konají nejrůznější akce a ani Havířov není výjimkou. Svátek práce, který se v českých zemích poprvé slavil v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze, nabídne přehlídku řemesel, zábavu i koncerty.

9:00 Kotulova dřevěnka. V den státního svátku zahajuje sezonní provoz Kotulova dřevěnka v Havířově. Navštívit ji můžete zdarma. Uvidíte živá hospodářská zvířata, bude hrát lidová muzika a připravena je i bohatá přehlídka řemesel. Při práci budete moci sledovat provazníka, flétnaře, řezbáře, košíkářku, perníkářku, dráteníka či kováře, uvidíte výrobu sýra salašnickým způsobem, zpracování kostí, výrobu keramiky a mnoho dalšího. Dřevěnka otevře po zimní přestávce už v 9:00 hodin a otevřena bude do 17:00 hodin.

Foto: Muzeum Těšínska

12:30 Májové slavnosti. Prožít první máj můžete s dobrou hudbou i zábavou. Na náměstí republiky připravilo Městské kulturní středisko tradiční májové veselí. Těšit se můžete na folklorní soubor Vonička, dechovou hudbu v podání kapely Šohajka z Jižní Moravy nebo třeba na cimbálovou muziku Friš.

Zlatý hřebem prvomájového veselí na náměstí Republiky bude od 19 hodin vystoupení Petry Janů s kapelou Amsterdam. Uslyšíte nejen největší hity, ale také písničky z nového alba Blázni, které zpěvačka vydala v minulém roce.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno