19. mezinárodní havířovský turnaj v boccie hostil rekordní počet účastníků

Třídenní turnaj s mezinárodní účastí se odehrál o uplynulém víkendu v Městské sportovní hale. Na 19. havířovském turnaji soutěžilo přes 70 boccistů, kteří společně se svými asistenty, rozhodčími a organizačním týmem zaplnili halu v rekordním počtu téměř 180 účastníků.

19. mezinárodní havířovský turnaj v boccie hostil rekordní počet účastníků
19. mezinárodní havířovský turnaj v boccie hostil rekordní počet účastníků
REKLAMA
REKLAMA:

O nejlepší umístění bojovali ve třech dnech hráči z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Po podzimní premiéře se osvědčila soutěž týmů BC1 + BC2 a párů BC3 a BC4. Týmovou soutěž ovládla výprava z Jedličkova ústavu v Praze ve složení Simona Blažková, František Petrák a Josef Žabka. V párech BC3 vyhráli Kamil Vašíček a havířovský Jiří Svojanovský. Soutěži párů BC4 pak dominovala dvojice Andrzej Janowski z Polska a Artem Kolinko z Ukrajiny.

Víkend patřil soutěži jednotlivců a Open turnaji, kterého se mohli účastnit neklasifikovaní hráči a ti kteří bocciu hrají jen rekreačně. Turnaj vyhrál Jaroslav Čermák z Havířova, v závěsu za ním zůstal Tomáš Byrtus a třetí skončil Jiří Michelfeit. “Open turnaj se povedl. Hráči si ho užili a jsem moc rád, že se ho účastnili také noví členové HSC, naši malí boccisté, kteří nám tvoří takovou přípravku,” říká organizátor Open turnaje a zároveň vedoucí havířovské výpravy Vojtěch Zajíček.

Barbora Skopalová
“Turnaje se účastním už po druhé a připravuji se na trénincích a když je málo tréninků tak i doma ve volném čase.” popsala hráčka Barbora Skopalová.

19. havířovský turnaj, který organizoval místní Handicap sport club ve spolupráci s Českou federaci boccii, zaštiťovala primátorka města Jana Feberová. Ceny přišel předat zastupitel města Martin Porembski společně s hokejisty AZ Residomo Havířov Markem Sikorou a Janem Marunou a za SSRZ Havířov dorazil Antonín Polický. “Je to teprve po druhé co turnaj organizujeme v takové měřítku. Moc si vážíme podpory našich partnerů, bez kterých bychom nemohli fungovat. Turnaj by se nemohl uskutečnit ani bez všech asistentů, rozhodčích a dobrovolníků,” děkuje Kateřina Šajnarová z Handicap sport clubu Havířov.

Organizátoři děkují také Moravskoslezskému kraji, Statutárnímu městu Havířov, České federaci boccii, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, hotelu Park INN by Radison Ostrava, hokejovému klubu AZ Residomo Havířov, Správě sportovních a rekreačních zařízení a dalším. Občerstvení na turnaji zajišťovaly například havířovské pekárny Semag, Erpeko nebo kavárna CrossCafe.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno