Město prosí s Dlouhou třídou o trpělivost

Aktuálně největší investice Havířova ještě ani není hotová a už se proti nové podobě Dlouhé třídy zvedla vlna kritiky. Lidem vadí hlavně kvalita nových chodníků a pomalý postup prací. Magistrát prosí o trpělivost.

Nepodařená rekonstrukce chodníků na Dlouhé třídě
Nepodařená rekonstrukce chodníků na Dlouhé třídě
REKLAMA
REKLAMA:

Stavební firma se pustila do přestavby chodníků mezi křižovatkou Dlouhé třídy a 17. listopadu po lesopark za Merkurem už minulý rok v červenci. Součástí modernizace má být i nový mobiliář a oprava veřejného osvětlení.

Vedoucí odboru správy a rozvoje majetku havířovského magistrátu René Vašek při zahájení prací řekl Deníku, že hotovo by v případě příznivého počasí mohlo být už do konce roku 2017. K dnešnímu dni však nevypadá Dlouhá třída hotová ani z daleka.

“Stavbu jsme přes zimu kvůli klimatickým podmínkám museli přerušit, to je zcela běžná praxe. Nyní, když je jaro, zase pokračujeme. Chodníky na Dlouhé třídě budou hotové do konce května,” říká hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

“Teprve až bude vše hotové a okolí uklizené, stavbu převezmeme. To, co nyní havířované vidí, není dokončená stavba, ale staveniště, které nyní nepatří městu, ale zhotoviteli. Prosíme místní o strpení. Každá takto rozsáhlá stavba nějaký čas trvá a na městě už se sami těšíme, až budou chodníky a cyklostezka dokončeny a my se v naší snaze propojit město s přehradou posuneme zase o kousek dále,” vysvětluje náměstek Šlachta a dodává, že pokud nebude do 22. května vše hotové, bude firma platit penále 25 tisíc za každý den prodlení.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno