Stolní tenistky zahájí kvalifikaci na mistrovství Evropy v Havířově

Stolní tenis na mezinárodní úrovni bude již tuto středu 18. dubna od 17 hodin k vidění v Havířově. České reprezentantky se v naší hale Sportovního klubu stolního tenisu Baník Havířov utkají s Maďarskem v úvodním kvalifikačním souboji o postup na ME družstev v roce 2019.

ITTF Open - Hana Matelová
ITTF Open - Hana Matelová
REKLAMA
REKLAMA:

Trenér českého národního týmu Peter Engel na utkání nominoval to nejsilnější, co má k dispozici. Kvarteto Hana Matelová, Dana Čechová, Renata Štrbíková a Karin Adámková bude těžit z domácího prostředí a podpory publika. “Bude to moje první utkání na lavičce českého národního týmu a moc se na ně těším. Maďarky budou favoritkami, ovšem to neznamená, že nemáme šanci je porazit. Právě naopak, máme vyrovnaný tým a pokud každá hráčka splní svoji úlohu, budeme silní.” říká před utkáním kouč Engel.

V sestavě českého týmu jsou hned dvě hráčky, které budou hrát doslova v domácím prostředí. Havířovské odchovankyně Renata Štrbíková a Karin Adámková věří v podporu fanoušků. Nejen proto vybrala Česká asociace stolního tenisu za místo konání zápasu právě Havířov.

“Havířovská hala je pro tento typ utkání ideální. A já v ní mám hodně natrénováno. Bude to přitom poprvé, co se v Havířově v reprezentačním dresu představím. Asi budu trochu nervózní, ale o to víc se těším.” přiznává nejzkušenější z českého kvarteta Renata Štrbíková.

Závěrečný turnaj ME družstev ve Francii bude hrát čtyřiadvacet týmů. Dvaadvacet jich postoupí ze dvou fází kvalifikace a následně je doplní družstva obhájců titulu a pořadatelské země. České ženy díky výsledku na posledním šampionátu hrají I. fázi v elitní skupině, z níž si první dvě družstva z každé ze šesti skupin zajistí přímo účast ve Francii. Třetí tým pak postoupí do II. fáze, kde bude hrát proti týmům z druhé výkonnostní skupiny.

Los kvalifikačních skupin: 

Kategorie A

Skupina A 1: Německo, Lucembursko, Ázerbájdžán. Skupina A 2: Nizozemsko, Chorvatsko, Itálie. Skupina A 3: Rusko, Švédsko, Bělorusko. Skupina A 4: Maďarsko, Česká republika, Španělsko. Skupina A 5:Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko. Skupina A 6: Polsko, Ukrajina, Slovinsko.

Kategorie B

Skupina B 1: Srbsko, Bulharsko, Skotsko. Skupina B 2: Turecko, Dánsko, Estonsko, Kosovo. Skupina B 3:Anglie, Řecko, Norsko. Skupina B 4: Litva, Izrael, Finsko, Island. Skupina B 5: Belgie, Slovensko, Bosna a Hercegovina.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno