Městská realitní agentura dokončuje rekonstrukci dalších bytových domů

Na konci příštího měsíce bude dokončena rekonstrukce tří bytových domů na ulici 17. listopadu a Na Nábřeží v celkové částce 44,2 miliónů korun. Stavební úpravy mají vliv na snížení nákladů na vytápění, zlepšení hlukové izolace a zcela promění estetický vzhled domů.

Nájmy v městských bytech se zvýší
ZDROJ: Havířov ŽIJE
REKLAMA
REKLAMA:

Městská realitní agentura Havířov realizuje v současné době další rozsáhlé sanační práce dvou domů na ulici 17. listopadu číslo 2, 4, 6 a číslo 8, 10, 12 a 14. Průběh prací probíhá standardním způsobem bez jakýchkoli problémů. “Do konce května bude dokončena ještě rekonstrukce domu Na Nábřeží číslo 129 až 133, kde je předmětem zakázky mimo jiné výměna oken, odstranění anglických dvorků, úprava hlavního a zadního vstupu, rekonstrukce lodžií, zateplení obvodových konstrukcí, úprava soklu, klempířské práce, zámečnické práce a opravy společných prostor domu,” popsal jednatel MRA Robert Masarovič. “Sanace domu Na Nábřeží 129 až 133 má rozpočet 16,9 milionů, náklady na sanaci zmíněných bloků na ulici 17. listopadu dosáhnou zhruba 27,3 milionů korun,” doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.

 

Na své si přijdou také ptačí obyvatelé

Zajímavostí je požadavek ornitologů, kteří u zmíněných domů v ulici Na Nábřeží objevili hnízdo kavky obecné a výskyt rorýsů. “Musíme vybudovat pro kavky obecné náhradní bydlení. V koruně vysokého stromu naproti domu budou umístěny ptačí budky pro kavky a pro rorýsa už je vytipováno místo pro speciální rorýsovník pod atikou přímo na fasádě domu,” zmínil vedoucí investičně-provozního odboru Marek Klimša.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno