Od léta nohu z plynu. Havířov chystá další úsekové měření

V centru města bude zanedlouho zprovozněn další úsekový radar, který měří rychlost projíždějících vozidel výpočtem doby průjezdu přesně vymezeného úseku. Měřený úsek bude v Havířově v pořadí již třetí. Město nový úsekový radar plánuje zprovoznit během léta.

Radar úsekového měření Havířov - Dělnická tř.
Radar úsekového měření Havířov - Dělnická tř.
REKLAMA
REKLAMA:

Usměrňovat řidiče bude nyní i na Dlouhé třídě ve směru z centra na Bludovický kopec, a to v úseku od křižovatky s ulicí Husovou po křižovatku s ulicí 17. listopadu.

Zavedení dalšího úseku měření schválila Rada města. Radní si od měření slibují snížení rychlosti vozidel na povolenou padesátku v místě, kde je několik přechodů pro chodce. “Bezpečnost lidí je pro nás prioritou. V této lokalitě jsou dvě základní školy a provoz je zde opravdu velký.” říká primátorka města Jana Feberová.

Na Národní a Dělnické se měření osvědčilo

Od 1. ledna 2016 bylo zprovozněno úsekové měření na Dělnické ulici v úseku od křižovatky s ulicí Mánesovou po okružní křižovatku s ulicí Moskevskou v Havířově-Městě. Další evidované přestupky pak přineslo spuštění druhého úsekového radaru na Národní třídě. Ten je v provozu od 1. dubna 2017 a rychlost přepočítává vozidlům v úseku od křižovatky Národní s Lipovou po křižovatku s ulicí Kpt. Nálepky.

“V rámci úsekového měření rychlosti na Dělnické ulici a Národní třídě v Havířově-Městě bylo správnímu orgánu magistrátu města do konce roku 2017 oznámeno celkem 12 271 přestupků k dalšímu projednání,” sdělil ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

Výtěžek z pokut jde do městské kasy, konkrétně do tzv. fondu bezpečnosti. Z něj jsou financovány projekty ke zvýšení bezpečnosti ve městě.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno