Havířov se již po druhé připojí ke Světovému dni porozumění autismu

Přijďte si zítra 7. dubna k obchodnímu centru Elan od 10 do 13 hodin vyzkoušet, jak se učí, jak si hrají a jak komunikují autisté. Pro děti budou připraveny venkovní i stolní hry, zábava a také malé překvapení.

AUTISM SPEAKS - Česko svítí modře
AUTISM SPEAKS - Česko svítí modře
REKLAMA
REKLAMA:

V tento den se také rozsvítí modře Kulturní dům Petra Bezruče. A proč právě modrá barva? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Pojďme si společně v modrém připomenout fakt, že se na světě každé 110. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

Rozsvítit modře se můžete jakkoliv – modrou žárovkou ve svých domovech či kancelářích, můžete se do modré barvy obléknout nebo si na oblečení připnout modrou stužku.

Autismu se v Havířově věnuje dlouhodobě například spolek ADAM – autistické děti a my. V minulém roce uspořádal například setkání s YouTuberem Kovym, které mělo za cíl propojit svět autistů a zdravých dětí. Ohlédnout se za touto akcí můžete v naší reportáži.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno