FOTO: Výstavba restaurace KFC u Slavie pokračuje

Stavba restaurace KFC u městské sportovní haly je v plném proudu. V současné chvíli se dokončuje hrubá stavba a probíhá výstavba inženýrských sítí. Samotné otevření restaurace se plánuje na konec června tohoto roku. S tím souvisí i vznik nových pracovních míst - těch by mělo být zhruba 40.

Výstavba restaurace KFC
Výstavba restaurace KFC
REKLAMA
REKLAMA:

O prodeji pozemku rozhodli zastupitelé již v roce 2016. Potřebných 2800 metrů čtverečních město investorovi prodalo za zhruba 5,6 milionu korun. Havířovské KFC se stane vůbec první pobočkou fast foodu v bývalém okrese Karviná. Provozovatelem této značky v České republice je společnost Amrest, která v tuzemsku provozuje také restaurace Burger King,a kavárny Starbucks.

O zahájení výstavby jsme již informovali na začátku roku v pořadu Expres.

 

Historie KFC

Harland Sanders začal prodávat svá smažená kuřata v roce 1930 v jídelně Sanders Court & Café, která byla součástí jeho čerpací stanice v Corbinu v americkém státě Kentucky. Byl úspěšný a proto mu kentucký guvernér udělil čestný titul Kentucky Colonel jako uznání za přínos kentucké kuchyni. V dalších letech rozšířil svou restauraci na 142 míst k sezení a také koupil motel na protější straně ulice. Původně trvala příprava kuřete na ocelové pánvi přibližně 30 minut, což bylo pro restauraci příliš dlouho. O devět let později, v roce 1939, přešel na smažení pod tlakem, což umožnilo přípravu kuřete zkrátit. V roce 1940 také vytvořil směs 11 druhů bylinek a koření, nazvanou Original Recipe.

Jeho Sanders Court & Café sloužilo především cestujícím, kteří projížděli městem Corbin směrem na Floridu. Když se začal roku 1950 plánovat obchvat Corbinu, rozhodl se Sanders podnik prodat a začal svůj recept a výrobní postup nabízet restauracím napříč Spojenými státy. První, kdo jeho postup použil, byl Pete Harman v South Salt Lake v Utahu; společně roku 1952 otevřeli první provozovnu Kentucky Fried Chicken. Na počátku 60. let už prodal přes 600 licenci ve USA a Kanadě. V roce 1968 už fungovalo 638 restaurací KFC a v roce 1971 bylo v provozu 3 500 restaurací.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno