Z dětského folklorního souboru Vonička vyrostla úspěšná “cimbálovka” JAGÁR

Folklorní soubor Vonička je v Havířově známý nejen krásnými lidovými tanci, ale také cimbálovou muzikou. Právě Vonička vychovala společenství mladých muzikantů, kteří s láskou k cimbálové muzice pokračují v hraní nadále. Jejich zapálení pro tuto tradiční hudbu trvá již deset let.

Jagár
Jagár
REKLAMA
REKLAMA:

A protože jsou všichni tito nadaní hudebníci z Havířova, tak 24. února pořádají v Kulturním domě Petra Bezruče koncert, aby společně se svým rodným městem oslavili již zmíněných deset let své existence.

*Lístky na tuto podívanou můžete zakoupit v síti MKS Havířov www.mkshavirov.cz .

“Havířov je krásné město a rodištěm nás všech. I přes jeho nízký věk je v něm velký zájem o folklór. Toho je důkazem i velký zájem o kulturní akce, na kterých vystupujeme, ať už jsou organizovány námi nebo městem. Takže je fajn hrát pro domácí publikum a lidi, kteří nás znají a mají nás rádi.” uvedl pro Havířov ŽIJE člen kapely Vojtěch Řehoř

V tuto chvíli jejich soubor čítá kolem 24 členů a všichni, až na jednu výjimku stále žijí v Havířově a přilehlém okolí. Před rokem se k hudebnímu souboru přidala i taneční složka, takže koncert, který bude v Kulturním domě Petra Bezruče v únoru odehrán, nebude jen o muzice, ale také o tanci. Máme se tedy na co těšit.

I když mají všichni členové hudebního souboru Jagár své stálé zaměstnání, tak hudbě věnují spoustu svého volného času, jelikož se právě folklór stal jejich celoživotním koníčkem. Svou náklonnost rodnému městu potvrzují nejen vystupováním na soukromých akcích, které sami v Havířově pořádají, ale také hraním na městských akcích pro širokou veřejnost. Díky tomu jste Jagár mohli vidět na pódiu při příležitosti velikonočních a vánočních oslav města, kde kapela vystupovala dle Vojtěcha Řehoře již nesčetněkrát.

Aktuality JAGÁRu a další informace o těchto havířovských hudebnících naleznete na jejich webových stránkách www.jagar.cz.

My máme radost, že v Havířově zůstávají takoví nadaní mladí lidé. A co vy?

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno