REKLAMA
REKLAMA:

Zahájení výstavby potvrdila i tiková mluvčí města Jana Dybová: “To, co se povídá, je pravda. U haly Slavie začala výstavba KFC. Investor oznámil stavbu k 4. lednu, takže KFC se teda v Havířově staví.”

Marketingový manažer KFC Petr Adamec nám exkluzivně prozradil, že otevření restaurace plánují na konec června. S tím souvisí i vznik nových pracovních míst – těch by mělo být zhruba 40. “Budeme hledat zaměstnance na všechny pozice, manažerské i na pozice obsluhy a přípravy produktů. Nábor začne šest měsíců předem, tak aby byl dostatek času na kvalitní zaučení. Určitě nabídneme i možnost brigády pro studenty od 15let, preferujeme ale dlouhodobou spolupráci, abychom hostům byli schopni zajistit 100% zákaznický servis.” doplnil Petr Adamec. Zájemci mohou sledovat nabídky na ww.kfc.jobs.cz.

O prodeji pozemku rozhodli zastupitelé již v roce 2016. Potřebných 2800 metrů čtverečních město investorovi prodalo za zhruba 5,6 milionu korun. “Byla podepsána kupní smlouva mezi investorem a městem. Čekalo se samozřejmě na vyřízení všech potřebných dokumentů, včetně stavebního povolení, které nabylo k 28. prosinci právní moci.” vysvětluje tisková mluvčí města.

Obyvatelé města se na sociálních sítích vyjadřují k tomu, že dojde k úbytku parkovacích míst na velkém parkovišti – toho se ale stavba nedotkne. Přímo u restaurace naopak dojde k výstavbě nových stání. Zda se bude stavebně upravovat i křižovatka ulice Dělnická s Astronautů posoudí investor až během provozu. “V usnesení zastupitelstva je pouze vyjádření komunálního odboru k situaci o přilehlé křižovatce, kterou nelze takto dopředu určit. Takže se bude čekat, jak bude zatížená doprava poté, co bude restaurace otevřena a podle toho se bude s investorem jednat o řešení této situace.” dodává Jana Dybová.

Havířovské KFC se stane vůbec první pobočkou fast foodu v bývalém okrese Karviná. Provozovatelem této značky v České republice je společnost Amrest, která v tuzemsku provozuje také restaurace Burger King, Pizza Hut a kavárny Starbucks.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno