REKLAMA
REKLAMA:

“Možnost platit platební kartou bude cestujícím obeznámena na vstupu do autobusu, tím pádem cestující pozná, že vlastně v tom daném konkrétním autobuse se dá platit platební kartou.” vysvětluje ředitel divize osobní přepravy ČSAD Havířov Jakub Vyvial. “Stačí řidiči říct, že chcete provést transakci platební kartou a řidič navolí možnost a přiloží se karta a to dobavení je fakt během vteřiny. Pro všechny ostatní cestující, kteří cestují s ODIS kartou tak se nemění vůbec nic, to odbavení je více méně podobné, možná je trochu rychlejší než při tom starém odbavovacím zařízení. Ale co je principem vůbec nového odbavovacího zařízení je napojení na centrální dispečink v rámci Moravskoslezského kraje, to znamená, že autobus o sobě podává informaci do toho centrálního dispečinku, kde dispečer potom může řidiči poslat například zprávu, kdy se má vyčkávat na nějakých přestupních uzlech na další spoje a podobně.” dodává Vyvial.

Dispečer na této mapě sleduje všechny aktuální spoje. Pokud jsou v zelených barvách, znamená to, že všechny dodržují jízdní řád. Alarmující pro dispečera je zbarvení údajů do červena.

Novinky jsou i pro držitele ODISek. Dopravce spustil nový eshop, na kterém mohou cestující monitorovat svou ODISku, nahrávat na ni kupony či dobíjet peněženku. Zajímavý je eshop také pro rodiče, kteří mohou jeho prostřednictvím spravovat karty svých dětí, které tak nemusejí dobíjet ODISku u řidiče nebo na přepážce.

Cestující se také na autobusovém nádraží dočkali tzv. chytrých zastávek. Ty jim prozradí nejbližší spoje, jejich případné zpoždění a bezbariérovost. V tomto roce bude systém doplněn o dvě velké informační tabule – jednu na budově nádraží a druhou přímo na nástupišti.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno