REKLAMA
REKLAMA:

“U tradice rozvážení betlémského světa jde o to, že plamen betlémského světla se zapálí v místě narození Ježíše Krista v Betlémě v Izraeli, odkud plamen letadlem putuje do Vídně, odkud se rozváží po Evropě.” vysvětluje tradici Dominik Pustówka z 2. skautského oddílu v Havířově.

Z Vídně putoval cenný náklad vlakem do Brna, kde betlémský plamínek přivítal biskup Pavel Konzbul na pravidelné ranní nedělní mši v katedrále svatého Petra a Pavla. Odtud jej poté skauti dopravili po celé České republice. Plamínek po cestě nesmí zhasnout, i na tuto situaci jsou ale skauti připraveni. “My nikdy nejezdíme s jednou lucernou, i tady když se koukneme, vidíme, že těch svíček tady máme víc, aby se to právě nestalo. Osobně se nám to stalo kdysi dávno, že to zhaslo, ale tím, že to je v republice, tak jsme si zajeli k dalším skautům, kteří to měli doma.” popisuje převoz betlémského světla Dominik Pustówka.

Předvánoční atmosféru vánočního městečka umocňoval koncert mladé havířovské kapely s příznačným názvem Světlo. Kapela svým posledním koncertem v tomto roce zakončila společně se skupinou Liwid program letošního vánočního městečka.

Tradice betlémského světla, které putuje Evropou, se zrodila v roce 1986 v Rakousku. Cílem je šířit zároveň s plamínkem myšlenku pokoje, přátelství a míru.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno