REKLAMA
REKLAMA:

“Na investice celkově počítáme kolem 414 milionů korun v příštím roce. Největší investice v příštím roce je přednádražní prostor, tam se bavíme v řádu 140 milionů korun a nejnáročnější na tom bude pravděpodobně realizace přeložek sítí. Bavíme se tam o základní škole Marie Pujmanové, kde ta investice je někde v řádu 40 milionů, toto jsou ty nejvýznamnější. Samozřejmě nám potom do toho padají realizace zdravotních středisek, které jsou prostě velmi potřebné, a já doufám, že se nám v příštím roce podaří zrekonstruovat co největší počet těch středisek.” vysvětlil investiční část rozpočtu náměstek primátorky pro ekonomiku Josef Bělica.

Harmonogram významných celoměstských akcí pro rok 2018

 
Největší akcí města příštího roku bude Havířov v květech. Po třech letech tak městem v květinovém průvodu projedou nazdobené alegorické vozy, které doprovodí taneční soubory a různé kulturní a sportovní skupiny. Akci město uspořádá v červnu 2018.

K nejvýznamnějším schváleným akcím pořádaným či spolupořádaným Městským kulturním střediskem Havířov patří Novoroční koncert, Reprezentační ples statutárního města Havířova, Velikonoční městečko, MISS Reneta, celostátní přehlídka divadelních představení pro děti MINITEATRO Jiřího Tibitanzla, Májové slavnosti, Havířovské slavnosti, Mezinárodní festival varhanní hudby VOX ORGANI a Vánoční městečko.

Odbor školství a kultury bude i nadále spolupracovat s Městským kulturním střediskem Havířov na organizačním zajištění celoměstských akcí spojených s udělováním ocenění občanům za jejich zásluhy ve vymezených oblastech společenského života, Cen města Havířova a dále při oceňování dárců krve.

Schváleny byly také programy odboru školství a kultury zaměřené na spolupráci s mateřskými a základními školami i neziskovými organizacemi – Den Země, 3. utkání ALL STARS HLZŠ, Evropský týden mobility, Evropský den bez aut nebo soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu.

Do plánu sportovního vyžití přibylo srpnové letní bruslení na zimním stadionu.

K příležitosti 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy uspořádá město v srpnu 2018 v Kině Centrum výstavu dobových fotografií a přehlídku filmů. Pestrý program Havířovští plánují také k připomenutí 100. výročí založení republiky. Koncert v Kulturním domě Leoše Janáčka, výstava dobových fotografií v Galerii Radost nebo přehlídka tematických filmů v kině Centrum – na to vše se mohou občané těšit v říjnu 2018

Stolní tenis

Zastupitelé odhlasovali také poskytnutí investiční dotace občanskému sdružení Sportovní klub stolního tenisu Baník Havířov na vybudování Centra reprezentace stolního tenisu. Město by mělo v letech 2018 a 2019 projekt podpořit finančně do hodnoty 40 procent, nejvýše však 20 milionů v roce 2018 a 12 milionů v roce 2019, a to v případě, že bude schválena dotace z MŠMT ČR na účet Sportovnímu klubu stolního tenisu Baník Havířov.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno