REKLAMA
REKLAMA:

“Každoročně se na Vánoce obdarovávají děti z dětských domovů a klienti SANTÉ, prostě lidé, kteří jsou vděčný za každý dárek, za každou pomoc a nemohou si pořídit něco sami. Takže to už je taková tradice.” vysvětlila primátorka Jana Feberová.

Dárky dětem předávali kromě primátorky také její náměstci Alena Zedníková a Karel Šlachta. Zástupce vedení města doprovázel i tajemník magistrátu Milan Menšík.

Největší dárek v podobě herny dostali děti v Domě pro matky s dětmi, který provozuje Armáda spásy. “Díky daru paní primátorky 20 tisíc, které jsme dostali od ní, jsme mohli vybudovat hernu, která bude sloužit starším dětem v našem Domě pro matky s dětmi. Je to místnost uzpůsobena přímo pro jejich věk. Mají tady internet, televizi, příjemné posezení, pohodlné tak, aby se tady cítily dobře.” dodala jeho vedoucí Alica Neupauerová.

“Díky fondu paní primátorky jsme dostali i věci, které bychom si nemohli letos pořídit z důvodu finančních. Potřebovali jsme nutně nový sporák do dílničky, která se zabývá vařením. Potřebovali jsme novou televizi, ač se to zdá třeba některým lidem zvláštní, že novou televizi. Tato televize je určená na chráněné bydlení a jsme také rádi, že jsme dostali lůžkoviny, které jsou taky pro chráněné bydlení. Takže opravdu dary primátorky, nebo dary primátora, každý rok jsou využity velmi dobře a myslím si, že je to krásná tradice.” přiblížila využití dárků ředitelka centra SANTÉ Stanislava Gorecká.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno