REKLAMA
REKLAMA:

“Rozhodli jsme se udělat vánoční nouzáček, protože máme spoustu věcí a momentálně nemáme žádné prostory, kde bychom to skladovali. Paní náměstkyně Alena Zedníková nám přislíbila prostory, že by od ledna měla začít řešit místo, kde budeme shrabovat všechny věci. Tento bazárek jsme udělali proto, protože se blíží doba Vánoc, jsou tady hračky, je tady spousta oblečení, které momentálně děti potřebují. Všechno je to úplně zadarmo, je to charitativní akce. Pomáhají nám tady děti z dětského domova Těrlická. Chlapci se tady starají o občerstvení, starají se tady o maminky, nosí jim tašky…” přiblížila Lucie Šabacká ze spolku Pomoc srdcem.

Pod vánočním stromečkem v Centru Lučina se skrývaly také dárky pro děti z chudších rodin. V rámci akce, kterou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, si je mohly vyzvednout ukryté v krabici od bot. “My tady dnes v rámci charitativního bazárku rozdáváme dárky z akce Krabice od bot. Tento projekt je o tom, že rodiny připraví se svým dítětem krabici s dárky pro jedno konkrétní dítě, které nemělo v životě tolik štěstí. My tady zde dneska díky společnosti Residomo a díky přízně havířovského magistrátu můžeme tyto dárky rozdávat.” vysvětluje princip projektu organizátorka Irena Machů.

Akce proběhla v Centru Lučina na Hlavní třídě, které bylo slavnostně otevřeno v říjnu tohoto roku. Rozsáhlá rekonstrukce byla financována prostřednictvím Nadačního fondu RESIDOMO. “Tuhle akci jsme umožnili proto, protože se nám myšlenka podpořit charitativní bazárek pro maminky v nouzi líbila. Chtěli jsme udělat něco pro maminky v rámci vánočního času a rádi bychom takové akce podpořili i do budoucna v příštím roce.” řekla programová koordinátorka Centra Lučina Jaroslava Trombalová.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno