REKLAMA
REKLAMA:

“Polévka je symbolem Armády spásy a my ji nabízíme lidem bez domova i tady v Havířově na noclehárně. Krom toho, že podporujeme lidi bez domova, ať už jsou to muži, nebo maminky s dětmi, tak to pole působnosti je širší. Pracujeme s občany Havířova i v bytech, v rámci prevence bezdomovectví a také máme službu zaměřenou na seniory, rodiny s dětmi a také dvě adiktologické služby. Jsou to služby následné péče, které už ten práh mají trošičku výše. Opravdu to spektrum služeb a nabídka podpory lidem, kteří jsou v nepříznivé životní situaci je široká.” přiblížil aktivity Armády spásy v Havířově Tomáš Kolondra.

Pro děti byl přípraven program ve skleněném stánku a na pódiu předvedly taneční i pěvecké vystoupení děti rodin, které služby Armády spásy využívají.

“Město vnímá Armádu spásy velmi pozitivně a jsme rádi, že je tady máme. Je spousta lidí, kteří se dostali do tak složité životní situace, že se jim nedaří z toho dna zvednout. Tyto lidi podporujeme tím, že poskytujeme dotace Armádě spásy a samozřejmě kdykoli potřebují, tak přijdeme, něco přineseme a tak různě. Celé vedení Armády spásy a všichni, kteří pro ni pracují si určitě zaslouží poděkování za to, že se nám o tyto občany starají.” dodala primátorka města Jana Feberová.

Kromě vánočního městečka na náměstí Republiky mohli lidé vánoční polévku ochutnat o den dříve také na šumbarském náměstí T. G. Masaryka z rukou náměstkyně primátorky Aleny Zedníkové.

REKLAMA

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vložte komentář
Vložte zde vaše jméno